Web je určen komunitě hráčů tankové arkády World of Tanks. Pro ostatni bude mít spíš menší užitek.

Proč web World of Clans vznikl:

Jednou se nám v klanu, teda vlastně to nebyl náš klan, ale klan VOSY2, stala taková nemilá věc, že nějaký chytrák přidělil hráči, budeme mu říkat zrádce, práva, která mu umožňovala obdarovat spoluhráče hernímy zlaťáky. No a jeho nenapadlo nic lepšího, než obdarovat sebe, všemi, zláťáky. A odejít z klanu.

Jelikož nás to docela sra..., vadilo nám to, rozhodli jsme se milého zrádce sledovat a když vlezl do nějakého klanu, poslali jsme jeho vedení zrádcovy reference. Zkrátka jsme ho nabozovali. A protože sledování hráčů, kterak mění klany je docela otrava, napadlo mě, že bychom mohli říct počítači, aby je sledoval za nás.

V té době jsem se chtěl naučit programovat weby a tím se mi nabídla šance procvičit se v Pythonu, frameworku Flask, práci s API, JSONem a MongoDB. O HTML a Bootstrapu nemluvě. Díky tomu vznikl projekt World of Clans.

Co World of Clans je a co umí:

World of Clans je webová aplikace, která hlídá zrádce hráče, které máte ve sledování až změní klan a když se tak stane, pošle vám o tom zprávu emailem.

Kdo za World of Clans stojí:

Tento web spravuje TenRiven z klanu VOSY.

Web využívá otevřená data hry. Na webu se mohou objevit texty, grafika a data, které mohou být předmětem obchodní známky či práv náležející Wargaming Group Limited.